Gödöllő Special Show (2010.07.11.)
Judge: David Miller (USA)
Best in Show III . WW'03 Dober-Kopp Pannon Remény
Veteran Best in Show I. WW'03 Dober-Kopp Pannon Remény
Puppy Best in Show II. Lumen Stepowy Goniec
Best Brace I. Cárok öröksége Andromeda/Agamemnon
Best Brace III. Cárok Öröksége Aphrodite/Apollonia
Best Progeny Group Cárok Öröksége
Males:
Puppy classe:
VN1, Puppy Best in Show II. - Lumen Stepowy Goniec
(Borscana Holy Diver-Zlota Sotnia Stepowy Goniec)
B: Kazimierz Rychlik O:Dr.Koppány Ágnes
Junior classe:
V1,HPJ - Jamarqui Leon (New Hungaria junior Champion)
(Starborough Sea King-Ischyma Evelyn's Star)
B:A.Oakley O: Fejér György
Intermediate classe:
V1,CAC - Dober-Kopp Wizzard of Óz (New Hungaria Champion!)
(Voursk De L'Hermitage D'Eole-Dober-Kopp Charmos Saci)
B+O:Dr.Koppány Ágnes
V2, Res.CAC - Cárok Öröksége Agamemnon
(Voursk De L'Hermitage D'Eole-Szellőtánc Zakifi Tasha)
B:Brezovai Adrienn O: Szabó Emőke Mária
Champion classe:
V1, CAC - Ante Portas Stepowy Goniec (New Hungaria Champion!)
(Lut Szczescia Wlada Traw-Ursa Major Stepowy Goniec)
B: Kazimierz Rychlik O: Rebes Magdalena
V2, Res.CAC - Nyulász Ligeti Kolja
(Fledlaw Macheat-Dober-Kopp Pannon Szegfű)
B:Orbán Zoltán O:Urbán Zsófia
V3- Bastacskin ad Absurdum
(Dober-Kopp Kotlár Ispán-Anabel de Pinedo)
B:Schlosser Attila O: Gaál László, Schlosser Attila
Females:
Junior classe:
V1,HPJ, Best Junior - Lena Martinville (New Hungarian Junior Champion!)
(Lynx Winds From Russia-Ambicija Wladca Traw)
B: Martyna Walker O:Vereczky Edit
V2 - Dober-Kopp Ebony Africa
(Sunburst Duke Califia at Dober-Kopp-Dober-Kopp Dobai Dobó Kata)
B+O:Dr.Koppány Ágnes
Intermediate classe
V1, CAC - Cárok Öröksége Aphrodite (New Hungaria Champion!)
(Voursk De L'Hermitage D'Eole-Szellőtánc Zakifi Tasha)
B: Brezovai Adrienn O: Balkányi Ágnes
V2,Res.CAC - Cárok Öröksége Apollonia
(Voursk De L'Hermitage D'Eole-Szellőtánc Zakifi Tasha)
B:Brezovai Adrienn O:Brezovai Adrienn és Brezovai Gábor
Open classe
VG1- Cárok Öröksége Andromeda
(Voursk De L'Hermitage D'Eole-Szellőtánc Zakifi Tasha)
B: Brezovai Adrienn O:Urbán Zsófia
G - Heriella Majove Bohemia
(Daimon Majove Bohemia-Andromeda Majove Bohemia)
B:Marie Vesela O: Magdalena Rebes
Champion classe
V1 CAC - Szellőtánc Zakifi Tasha
(Atamán Imya Zaki-Dober-Kopp Dobai Déli Szél)
B: Szendi Horváth Józsefné O: Brezovai Adrienn
V2,Res.CAC - HERA Z POGRANICZA
(Azzem Variage Gold-Ofelia ze Sfory Carycy
B:Tekieli M. O: Magdalena Rebes
Veteran classe
V1, CAC, Best Veteran, BOB, Veteran Best In Show! and Best in Show III !!!
New Hungaria Veteran Champion!
Dober-Kopp Pannon Remény
(Javidov Az Aftab Faizabad-Anischka aus dem Zareinreich)
B+O:Dr.Koppány Ágnes